Aktualności

Term sheet i startupy – na co należy zwrócić szczególną uwagę przy ustalaniu wstępnych warunków umowy?

Dnia 10 października 2019 r., zamieściliśmy nowy artykuł na blogu, tym razem dotyczący zagadnień związanych z Term sheetem i startupami.

O czym należy pamiętać zawierając umowa B2B z firmą IT?

W dniu 28 sierpnia 2019 r., na blogu zamieszczono artykuł dotyczący współpracy B2B z firmą IT.

Czym jest due diligence i dla kogo jest przeznaczone?

Dnia 1 sierpnia 2019 r., pojawił się kolejny wpis na naszym blogu, tym razem dotyczący usług związanych z badaniem due diligence.

O czym należy pamiętać przy prowadzenia sklepu internetowego?

Dnia 8 lipca 2019 r. na naszym blogu pojawił się pierwszy artykuł. Dotyczy on aktywności biznesowej związanej z prowadzeniem sklepu internetowego.

REKLAMACJE – WYMIANA – ZWROTY. Najlepsze praktyki w e-commerce

W dniach 21-22 marca 2019 r. w Warszawie w siedzibie Dziennika Rzeczpospolita odbyła się konferencja pt. „Reklamacje, wymiana, zwrot w e-commerce”, organizowana przez Rzeczpospolita Konferencje, w której prelekcje wygłosili prawnicy Kancelarii.

Konferencja Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie

W dniu 12 lutego 2019 r. w Krakowie odbyła się konferencja organizowana przez „GigaCon Konferencje branży IT”, dotycząca Elektronicznego Obiegu Informacji w Firmie. Kancelaria została zaproszona do poprowadzenia panelu eksperckiego.

Program edukacji prawnej pro publico bono w liceach krakowskich

W dniu 30 stycznia 2019 r. zainaugurowała kolejna edycja programu edukacji prawnej skierowanego do uczniów krakowskich liceów, organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. W prowadzenie zajęć zaangażował się prawnik naszej Kancelarii.

„Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z Państwem- aspekty ustrojowe i prawne” – publikacja

W dniu 10 grudnia 2018 r. ukazała się publikacja pt. „Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z Państwem- aspekty ustrojowe i prawne”. W pracach nad książką brali udział prawnicy naszej Kancelarii.

SZKOLENIE Z ZAKRESU RODO W PLACÓWKACH MEDYCZNYCH

Dnia 9 czerwca 2018 r. prawnik naszej Kancelarii poprowadził w Katowicach szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych (RODO) w placówkach medycznych.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z Państwem – aspekty ustrojowe i prawne

9 października 2017 roku w Collegium Maius UJ odbyła się konferencja o tematyce „Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z Państwem- aspekty ustrojowe i prawne”, która została zorganizowana w związku z obchodami 500-lecia Reformacji. W konferencji udział wzięli prawnicy naszej Kancelarii

Prawo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Komentarz

Miło nam poinformować, iż 12 września w Wydawnictwie C.H.Beck ukazał się Komentarz stanowiący opracowanie problematyki dotyczącej prawa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W pracach nad Komentarzem brali udział prawnicy naszej Kancelarii.

Umowa o wdrożenie systemu IT – odbiór, zarządzanie projektem, wynagrodzenie, odpowiedzialność

W zakładce strefa wiedzy pojawił się kolejny z artykułów poświęconych umowom o wdrożenie systemu IT.

Umowa o wdrożenie systemu IT – kwalifikacja prawna, terminologia, harmonogram

Na naszej stronie internetowej w zakładce strefa wiedzy pojawił się pierwszy z artykułów dotyczący problematyki umów regulujących wdrożenie systemu IT.

Forma dokumentowa – nowa forma czynności prawnych

W zakładce strefa wiedzy pojawił się artykuł poświęcony nowej formie czynności prawnych, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego 8 września 2016 r.

Wynagrodzenie i zasady odpowiedzialności – webinarium

W dniu 26 sierpnia 2016 r. odbyło się ostatnie webinarium z serii, zorganizowanej wspólnie przez Kancelarię oraz Spółkę Soneta sp. z o.o. dla Partnerów Spółki Soneta.

Przedmiot umowy wdrożeniowej oraz dokumentowanie przebiegu prac – webinarium

W dniu 5 sierpnia 2016 r. odbyło się kolejne webinarium dla Partnerów Spółki Soneta sp. z o.o., przeprowadzone przez Kancelarię we współpracy ze Spółką Soneta.

Specyfika prawna projektu wdrożeniowego – webinarium

W dniu 22 lipca 2016 r. Kancelaria na zaproszenie Spółki Soneta sp. z o.o. przeprowadziła szkolenie dla Partnerów Soneta. Szkolenie odbyło się w formie webinarium.